Akademik Telman Əliyev beynəlxalq aerokosmik sərgidə çıxış edib
AMEA-nın İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun direktoru, akademik Telman Əliyev Türkiyənin Kayseri şəhərində keçirilən beynəlxalq aerokosmik “AEROEX 2016” sərgisində iştirak edib.
Akademik T.Əliyev sərgidə “Uçuş aparatlarının texniki vəziyyətinə ekvivalent olan korrelasiya matrislərinin formalaşması texnologiyası” və "Aviasiyada defektlərin noise monitorinqi” mövzularında məruzələrlə çıxış edib.
Tədbir çərçivəsində müxtəlif görüşlər keçirilib, azərbaycanlı alimlərin elmi layihələri sərgi iştirakçılarına təqdim olunub.
Azərbaycanlı alim konfransın təşkilatçıları tərəfindən fəxri diplomla təltif edilib.
“AEROEX 2016” sərgisinin keçirilməsinin əsas məqsədi aviasiya və kosmik texnologiyalar sahəsində çalışan alimlər, təşkilatlar və şirkətlər arasında yeni əlaqələrin və əməkdaşlığın qurulmasıdır. Sərginin əsas mövzuları aerokosmik materiallar, avionika, aerokosmik kommunikasiya sistemləri, enerji səmərəliliyi, “yaşıl” texnologiyalar, başlanğic sistemləri, peyk texnologiyaları, dron yaratma və istifadə texnologiyalarıdır.

Academician Telman Aliyev made a speech at the international aerospace exhibition
Director of ANAS Institute of Control Systems, Academician Telman Aliyev, participated in the "AEROEX 2016" international aerospace exhibition in city of Kayseri, Turkey.
Academician T.Aliyev delivered lectures on topics "The formation of correlations matrixes technology equivalent to the technical condition of the flight apparatus" and " Noise monitoring of defects in aviation" at the conference.
Various meetings were held during the event, Azerbaijani scientists projects were presented at the exhibition.
Azerbaijani scientist was awarded an honorary diploma by the organizers of the conference.
"AEROEX 2016" exhibition aims at setting up relations and cooperation among scientists working in the field of aviation and space technology, as well as organizations and companies. The main topics of the exhibition are materials to the aerospace, avionics, aerospace communication systems, energy efficiency, "green" technologies, starting systems, satellite technologies, creation and use of drone technology.