AMEA Genetik Ehtiyatlar İnstitutunun direktoru, aqrar elmlər üzrə elmlər doktoru Zeynal Əkpərov Almaniyanın Qöttingen Universitetinin Bitki-Ekologiyası və Ekosistemi şöbəsinin əməkdaşı Dr.Stefan Meyeri qəbul edib. Görüş çərçivəsində yeni ekoloji botaniki tədqiqat üsullarının öyrənilməsi, biomüxtəlifliyin mühafizəsi və ali bitkilərdən xoruzgülü cinsinin monoqrafik tədqiqi sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
İnstitutda görüşdən sonra təşkil olunan seminarda S.Meyer apardığı tədqiqatlar barədə əməkdaşlara ətraflı məlumat verib.
Seminardan sonra 3 gün müddətində Abşeron, Siyəzən, Şabran, Quba, Qusar, Qobustan, Şamaxı, Ağsu, Göyçay, İsmayıllı rayonlarına xoruzgülü cinsi və bir çox dərman bitkilərinin toplanılması məqsədilə ekspedisiya təşkil edilib.

ANAS Institute of Genetic Resources held meeting with German scientists
Director of ANAS Institute of Genetic Resources Doctor of Agricultural Sciences Zeynal Akperov received Dr. Stephen Meyer, head of department of Ecology and plant ecosystems, University of Gottingen in Germany. During the meeting they discussed issues of cooperation in the field of new methods of environmental botanical research, conservation of biological diversity, monographic study of plant Horuzgulu, which is one of the species of higher plants.
After meeting at the Institute held a seminar during which S.Meyer informed employees about his research.
After the seminar 3 days expedition was organized to Absheron, Siyazan, Shabran, Guba, Gobustan, Shamakhi, Aksu, Goychay, Ismailli to collect certain types of medicinal plants, as well as species of horuzgulu.