AMEA-nın görkəmli elm xadimlərinin yubileyləri ilə əlaqədar qərar qəbul edilib
AMEA Rəyasət Heyətinin iclasında akademiklər Maqsud Əliyevin 90, Təyyar Cəfərovun 75, AMEA-nın müxbir üzvləri Ramiz Qurbanovun 80, Əli Nuriyevin isə 75 illik yubileyləri ilə əlaqədar qərar qəbul edilib.
Qərara əsasən, Azərbaycan elminin inkişafındakı xidmətləri nəzərə alınaraq yubileyləri ilə əlaqədar M.Əliyev, T.Cəfərov, R.Qurbanov və Ə.Nuriyev AMEA-nın Fəxri Fərmanı ilə təltif ediliblər. Həmçinin dövlət tərəfindən yubilyarların təltif edilməsi məqsədilə müvafiq dövlət qurumları qarşısında vəsatət qaldırılması qərara alınıb.

В ходе заседания Президиума НАНА было принято решение относительно 90-летнего юбилея академика Магсуда Алиева, 75-летнего юбилея академика Тайяра Джафарова, 80-летнего юбилея члена-корреспондента НАНА Рамиза Гурбанова и 75-летнего юбилея члена-корреспондента НАНА Али Нуриева.
Согласно решению, принимая во внимание заслуги и в связи с юбилеем Магсуд Алиев, Тайяр Джафаров, Рамиз Гурбанов, Али Нуриев были удостоены Почетного диплома НАНА. Также было принято решение о подаче ходатайства в соответствующие государственные организации с целью награждения юбиляров государством.