Ətraf mühitin problemlərinə həsr edilmiş elmi konfransın materialları çap olunub
AMEA-nın Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası tərəfindən tələbə, magistr və doktorantlar (dissertantlar) arasında keçirilən “Ətraf mühitin problemləri və onun qorunub saxlanması strategiyası: gələcəyə baxış” mövzusunda elmi-praktik konfransın materialları çap olunub.
Konfransın materialları çap olunduqdan sonra iştirakçılara təqdim edilib. Elm Gününə həsr olunan belə elmi-praktik konfransların təşkili ölkəmizdə savadlı, yüksəkixtisaslı gənclərin yetişməsində, onların elmə cəlb olunmasında, potensiallarının üzə çıxarılmasında, aqrar və digər sahələrin inkişafında böyük əhəmiyyət daşıyır.
Qeyd edək ki, 2020 ci ilin iyunun 17-də onlayn formatda keçirilmiş konfransa 53 tezis qəbul olunub və bu mövzular ətrafında maraqlı müzakirələr aparılıb.

Materials of the scientific conference dedicated to environmental problems have been published
Materials of the scientific-practical conference on "Environmental problems and strategies for its preservation: vision for the future" held by the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of ANAS among students, masters and doctoral students (dissertators) have been published.
The conference materials were presented to the participants after publication. The organization of such scientific-practical conferences dedicated to the Day of Science is of great importance in the development of educated, highly qualified youth in our country, their involvement in science, the discovery of their potential, the development of agrarian and other fields.
It should be noted that 53 theses were adopted at the online conference held on June 17, 2020, and interesting discussions were held on these topics.