AMEA Genetik Ehtiyatlar İnstitutunda (GEİ) Bakı Dövlət Universitetinin “Təkamül təlimi” kafedrasının filialı yaradılıb.
Məqsəd elm və təhsilin inteqrasiyasının gücləndirilməsi, genetika, biotexnologiya, seleksiya və toxumçuluq elmləri sahəsində elmi yeniliklərin və innovasiyaların tədris prosesinə cəlb edilməsi, kadr hazırlığı, birgə tədqiqatların aparılmasıdır.
Bu il aprelin 18-də AMEA-nın ümumi yığıncağında qəbul olunmuş qərara əsasən baza kafedrası yaradılarkən GEİ-nin BDU ilə uzun illər ərzində elm və təhsil sahəsində uğurlu əməkdaşlığı, institutda müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş elmi-tədqiqat laboratoriyalarının mövcudluğu, genetika, biotexnologiya, seleksiya və toxumçuluq ixtisasları üzrə xaricdə təhsil almış gənc kadrların fəaliyyət göstərməsi nəzərə alınıb.

Branch of “Evolution training” department of BSU was established at ANAS Institute of Genetic Resources.
The aim is enhancing the integration of science and education, involving the innovations to the training process in the field of genetics, biotechnology, breeding and seed-growing, staff training, and joint research.
While establishing the branch on April 18 by the decision of ANAS general meeting this year, were taken account many years of successful cooperation between Baku State University and GRI in the field of science and education, availability of scientific research institute laboratories equipped with modern equipment, operation of foreign-educated young staff in the sphere of genetics, biotechnology, breeding and seed-growing.