AMEA Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Mətbuat xidmətinin açıqlaması
AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Nəzəri dilçilik şöbəsinin müdiri, filologiya elmləri doktoru İdris Abbasovun səhhətilə bağlı sosial şəbəkələrdə müzakirə olunan məsələyə institutun Mətbuat xidməti öz münasibətini bildirib.
Filologiya elmləri doktoru, Nəzəri dilçilik şöbəsinin müdiri İdris Abbasov 1 iyul 2020-ci il saat 12:30-da institutda olub. İş prosesi zamanı İdris Abbasov əməkdaşlarla görüşüb, səhhətinin normal olduğunu bildirib.
2 iyulda özünün şəxsi feysbuk səhifəsində status yazan İdris Abbasov səhhətində müəyyən problemlərin olduğunu ictimailəşdirib. Dərhal institutun direktoru, akademik Möhsün Nağısoylu və elmi işlər üzrə direktor müavini, dosent Baba Məhərrəmli İdris Abbasovla telefon əlaqəsi yaradıblar. O isə heç bir köməyə ehtiyacı olmadığını, vəziyyətinin hələlik normal olduğunu diqqətə çatdırıb.
Bu gün isə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli saat 10:45-də şöbə müdiri İdris Abbasovla telefonla danışmış, onun səhhəti ilə xüsusi olaraq maraqlanmışdır. İdris Abbasovun səhhəti ilə bağlı məsələ AMEA-nın diqqətindəndir.

Statement of the Press Service of the Institute of Linguistics named after Nasimi of ANAS
Press Service of the Institute of Linguistics named after Nasimi of ANAS stated on the issue discussed on social networks regarding the health of the head of the Theoretical Linguistics Department, Doctor of Philology Idris Abbasov.
Doctor of Philology, Head of the Department of Theoretical Linguistics Idris Abbasov visited the institute on July 1, 2020 at 12:30. During the working day, Idris Abbasov met with employees and said his health was normal.
Idris Abbasov, who posted a status on his personal Facebook page on July 2, said that he had certain health problems. Immediately, the director of the institute, academician Mohsun Nagisoylu, and deputy director for science associate professor Baba Maharramli had a telephone conversation with Idris Abbasov. He said he did not need any help and his condition was still normal.
Today, the first vice-president of ANAS academician Isa Habibbayli talked on the phone with the head of the department Idris Abbasov at 10:45 and was especially interested in his health. The issue of Idris Abbasov's health is focused by ANAS.
The leadership of ANAS states that all kinds of material and moral assistance will be provided to Idris Abbasov.