AMEA Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Mətbuat xidmətinin açıqlaması
AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Nəzəri dilçilik şöbəsinin müdiri, filologiya elmləri doktoru İdris Abbasovun səhhətilə bağlı sosial şəbəkələrdə müzakirə olunan məsələyə institutun Mətbuat xidməti öz münasibətini bildirib.
Filologiya elmləri doktoru, Nəzəri dilçilik şöbəsinin müdiri İdris Abbasov 1 iyul 2020-ci il saat 12:30-da institutda olub. İş prosesi zamanı İdris Abbasov əməkdaşlarla görüşüb, səhhətinin normal olduğunu bildirib.
2 iyulda özünün şəxsi feysbuk səhifəsində status yazan İdris Abbasov səhhətində müəyyən problemlərin olduğunu ictimailəşdirib. Dərhal institutun direktoru, akademik Möhsün Nağısoylu və elmi işlər üzrə direktor müavini, dosent Baba Məhərrəmli İdris Abbasovla telefon əlaqəsi yaradıblar. O isə heç bir köməyə ehtiyacı olmadığını, vəziyyətinin hələlik normal olduğunu diqqətə çatdırıb.
Bu gün isə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli saat 10:45-də şöbə müdiri İdris Abbasovla telefonla danışmış, onun səhhəti ilə xüsusi olaraq maraqlanmışdır. İdris Abbasovun səhhəti ilə bağlı məsələ AMEA-nın diqqətindəndir.

Сообщение Пресс-службы Института языкознания имени Насими НАНА
Пресс-служба Института языкознания имени Насими НАНА сделала заявление по поводу дискуссий, которые ведутся в социальных сетях в связи со здоровьем заведующего Отделом теоретической лингвистики, доктора филологических наук Идриса Аббасова.
1 июля 2020 года в 12:30 доктор филологических наук, заведующий Отделом теоретической лингвистики Идрис Аббасов был в институте. В процессе работы Ибрис Аббасов говорил с сотрудниками, его здоровье было нормальным.
2 июля Идрис Аббасов написал статус на своей странице в Facebook, в котором рассказал об определенных проблемах со здоровьем. Директор института, академик Мохсун Нагисойлу и заместитель директора по научной работе, доцент Баба Магеррамли сразу связались с Идрисом Аббасовым по телефону. Он сообщил, что не нуждается в какой-либо помощи, и сказал, что его состояние пока нормальное.
Сегодня в 10:45 первый вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли связался с Идрисом Аббасовым по телефону и поинтересовался его здоровьем. Вопрос о здоровье ученого находится в центре внимания НАНА.
Руководство НАНА сообщает, что Идрису Аббасову будет оказана необходимая материальная и моральная помощь.