AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasına (MEK) müəlliflər tərəfindən dövlətçiliyə dair dəyərli nəşrlər daxil olub.
Təqdim edilən kitablar sırasında AMEA prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin “Kitabi-Dədə Qorqud” eposu: Heydər Əliyevdən - İlham Əliyevə”, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi münasibətilə nəşr olunan şair-jurnalist Gülşən Behbudun “100 ilin İmzası”, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın doğum gününə həsr olunmuş Arzu Fərəcovanın “Zamana sığmayan ömür (hər birimiz üçün “Bizim Mehriban”)”, Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) tərtibatında nəfis şəkildə dərc edilmiş “Sərkərdənin silahdaşı” kitab-albomu yer alıb.
Nəşrlərdə Heydər Əliyev epoxasından, “Kitabi-Dədə Qorqud” eposunun dünyada təbliğindən, ölkədaxili və beynəlxalq layihələrdən, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi altında 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılan zəfərdən, suverenliyimizin tam bərpası, dövlətçiliyimizin möhkəmlənməsi, xalqımızın rifahının yüksəlməsinə yönəlmiş əsas fəaliyyət istiqamətlərindən bəhs olunur.

The Central Scientific Library of ANAS (CSL) has received valuable publications related to statehood from various authors.
“The Book of Dada Gorgud”: From Heydar Aliyev to Ilham Aliyev (“Kitabi-Dədə Qorqud” eposu: Heydər Əliyevdən - İlham Əliyevə”) by president of ANAS, academician Isa Habibbeyli; “Signature of 100 Years” (“100 ilin İmzası”), by poet-journalist Gulshan Behbud, published on the occasion of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev's birth; “A Life Beyond Time (for all of us, “Our Mehriban”)” (“Zamana sığmayan ömür (hər birimiz üçün “Bizim Mehriban”)) by Arzu Farajova, dedicated to the birthday of the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva; and the book-album “The Commander’s Companion” (“Sərkərdənin silahdaşı”) prepared by the Association for Civil Society Development in Azerbaijan (ACSDA) are among the presented books.
The publications discuss the Heydar Aliyev era, the promotion of “The Book of Dada Gorgud” globally, domestic and international projects, the victory achieved during the 44-day Patriotic War under the leadership of Commander-in-Chief Ilham Aliyev, complete restoration of our sovereignty, strengthening of our statehood and so on.
It should be noted that these publications are displayed in the permanent exhibitions of the CSL’s exhibition hall.