AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində (ŞREM) qurumun Həmkərlar Təşkilatının təşəbbüsü ilə 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibətilə bayram tədbiri keçirilib.
Tədbirdə ŞREM-in direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü çıxış edərək mərkəzin kollektivini bayram münasibətilə təbrik edib, onlara ən xoş arzularını çatdırıb.
Y.Şükürlü qeyd edib ki, Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü yalnız müstəqil Azərbaycan Respublikasında yaşayan soydaşlarımızın deyil, eləcə də bütün dünyada yaşayan 50 milyondan çox həmvətənimizin ən əziz bayramlarından biridir. Çünki ümummilli bayram kimi qeyd etdiyimiz bu günün məzmun və mahiyyətində xalqımıza, millətimizə mənsubluq, ulu öndərimiz Heydər Əliyevin müstəqil dövlətimizin milli ideologiyası kimi rəsmiləşdirdiyi azərbaycançılıq ideologiyasına və yüksək milli-mənəvi dəyərlərimizə sədaqət hissi dayanır.
ŞREM-in direktoru vurğulayıb ki, yola saldığımız 2019-cu il Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müdrik daxili və xarici siyasəti nəticəsində xalqımız, dövlətimiz, o cümlədən mərkəzimiz üçün uğurlu olub. Cari ildə ŞREM-in əməkdaşları bir çox uğurlara imza atıblar.
Daha sonra mərkəzin ümumi işlər üzrə direktor müavini Rəhim Abdurahmanov, Tut ipəkqurdunun seleksiyası şöbəsinin rəhbəri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Qüdürət Bəkirov, qurumun aparıcı elmi işçisi, pedaqoji elmlər doktoru, prof. Firədun İbrahimov, Folklorşünaslıq və el sənətləri şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Ulduz Mürşüdova və Həmkarlar Təşkilatının sədri Coşqun Məmmədov çıxış ediblər.
Sonda 2019-cu ildə mərkəzin elmi və ictimai həyatında səmərəli fəaliyyət göstərdiklərinə görə bir qrup əməkdaşa Fəxri fərmanlar təqdim olunub.

Sheki Regional Scientific Center awarded a group of employees with honorary diplomas
Sheki Regional Scientific Center of ANAS (SRSC) held a solemn event on December 31 - the World Azerbaijanis’ Solidarity Day and New Year at the initiative of the Trade Union Organization.
During the event, director of SRSC, PhD in Physics-Mathematics Yusif Shukurlu congratulated the staff of the center on the holiday and wished them good wishes. Shukurlu noted that the World Azerbaijanis’ Solidarity Day is one of the most cherished holidays not only for our compatriots living in the independent Republic of Azerbaijan, but also for more than 50 million compatriots around the world.
The director said that the 2019 year-long tour was a success for our people, our state and our center because of the wise domestic and foreign policy of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev. This year, SRSC employees have achieved a lot of success.
Subsequently, deputy general director of the Center Rahim Abdurahmanov, head Department of Selection of Silkworm, PhD in Biology, Assoc. Prof. Gudurat Bakirov, a leading researcher, Doctor of Pedagogical Sciences Professor Firedun Ibrahimov and others reported at the event.
Finally, a group of employees was awarded honorary diplomas for their effective activities in the scientific and public life of the center.