“Horizon Avropa” Proqramı üzrə layihələrin hazırlanması üçün təlimlər keçiriləcək
Avropa Komissiyası (AK) Avropa İttifaqı və Azərbaycan arasında Tədqiqat və İnnovasiya Əməkdaşlığına Dəstək, Azərbaycan tədqiqatçılarının, dövlət və özəl sektorlardan olan mütəxəssislərin “Horizon Avropa” Proqramında uğurlu iştirakının təmin edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bu məqsədlə, AK-nın  ekspertlərinin iştirakı ilə layihələrin hazırlanması üzrə təlimlərin keçirilməsi, həmçinin fərdi məsləhətlərin təşkil edilməsi nəzərdə tutulub.
Layihələrin hazırlanması üzrə 3 günlük təlim “Horizon Avropa” Proqramının 2023-2024-cü illər üzrə nəzərdə tutulmuş çağırışlarına yüksək keyfiyyətli və rəqabətədavamlı layihə təkliflərinin hazırlanması üçün Azərbaycandan olan tədqiqatçılar və innovatorlara köməklik göstərilməsinə yönəldilib. Ekspert məsləhətlərinin təşkilinin məqsədi isə konkret layihə təkliflərinə fərdi dəstəyin göstərilməsidir.
Təlimlər 6-10 fevral 2023-cü il tarixlərində Bakıda keçiriləcəkdir.
Təlimlərdə iştirak etmək istəyənlər buradan qeydiyyatdan keçməlidirlər.
Əlavə məlumat üçün AMEA-nın Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq əlaqələr və xaricdə elmi tədqiqatların (təhsilin) təşkili şöbəsinə müraciət edilə bilər.

Европейская комиссия (ЕК) продолжает деятельность, нацеленную на поддержку сотрудничества между Европейским союзом и Азербайджаном в научно-исследовательской и инновационной сферах и обеспечение успешного участия исследователей и специалистов, занятых в государственных и частных структурах Азербайджана, в программе «Horizon Europe» («Горизонт Европа»). Для этого при участии экспертов ЕК будут организованы тренинги по подготовке проектов и индивидуальные консультации.
Целью трехдневного тренинга по подготовке проектов является оказание содействия исследователям и инноваторам из Азербайджана для подготовки высококачественных и конкурентоспособных проектных предложений, отвечающих вызовам программы «Горизонт Европа» на 2023-2024 годы. Экспертные консультации будут организованы для оказания индивидуальной поддержки конкретным проектным предложениям.
Тренинги пройдут в Баку 6-10 февраля 2023 года.
Желающие принять участие в тренингах должны пройти регистрацию здесь.
Для получения дополнительной информации можно обратиться в Отдел международных связей и организации научных исследований (обучения) за рубежом аппарата Президиума НАНА.