Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 91 illiyi münasibətilə tədbir keçirildi
AMEA Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 91 illiyi münasibətilə tədbir keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə açan institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Vaqif Abbasov H.Əliyevin ölkəmizin inkişafındakı əvəzsiz xidmətlərindən danışdı. Ulu öndərin müdrik siyasəti, dönməz əqidəsi və tarixi uzaqgörənliyi sayəsində milli dövlətçilik ideyasının gerçəkləşdirildiyini, müasir Azərbaycan dövlətinin qurulduğunu və xalqımızın müstəqillik arzusuna çatdığını bildirdi.
Sonra institutun gənc əmədaşları H.Əliyevin həyat və fəaliyyətindən, Azərbaycan xalqı üçün gördüyü müstəsna xidmətlər, elm və təhsilin inkişafı istiqamətində həyata keçirdiyi tədbirlər və gənc nəslin yetişməsinə verdiyi töhfələrdən bəhs etdilər.

Event dedicated to national leader Heydar Aliyev’s 91st anniversary was held at Institute of Petrochemical Processes.
The event was opened by the Director of the Institute, corresponding member of ANAS, Professor Vagif Abbasov and he talked about national leader Heydar Aliyev's valuable contributions to the development of the country. National statehood idea was realized as a result of great leader's wise policy, unwavering convictions and historical vision and the nation's desire for independence came truth, he stated.
Then young employees of the Institute spoke about great leader’s life and activity, his exceptional services for the people of Azerbaijan, the measures taken for the development of science and education, and his contributions to the education of the younger generation.