Akademiya prezidentindən təyinat
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti akademik İsa Həbibbəylinin sərəncamı ilə texnika üzrə fəlsəfə doktoru dosent Hüseyn Hüseynov AMEA Mərkəzi Elmi Kitabxanasının direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Texnika üzrə fəlsəfə doktoru Hüseyn Hüseynov 1978-ci ildə Füzuli rayonunun Qaraxanbəyli kəndində anadan olub. 2002-ci ildən Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasında çalışır. 2018-2022-ci illərdə AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil şöbəsi müdirinin müavini vəzifəsində işləyib. 2022-ci ildən həmin şöbənin müdiri vəzifəsində çalışıb.
Texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hüseyn Hüseynov 9 aprel 2024-cü il tarixdə texnika elmləri doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya müdafiə edəcəkdir.
Dosent Hüseyn Hüseynov AMEA Direktorlar Şurasının sədr müavini, AMEA-da Ekspedisiyaların təşkili üzrə komissiyanın üzvüdür. O, eyni zamanda, Yeni Azərbaycan Partiyası AMEA Rəyasət Heyəti ərazi ilk partiya təşkilatının sədridir.

Новое назначение в Академии наук
По распоряжению президента Национальной академии наук Азербайджана академика Исы Габиббейли доктор философии по технике, доцент Гусейн Гусейнов назначен на должность директора Центральной научной библиотеки НАНА.
Доктор философии по технике Гусейн Гусейнов родился в 1978 году в селе Гараханбейли Физулинского района. С 2002 года работает в Национальной академии наук Азербайджана. В 2018-2022 гг. он занимал должность заместителя заведующего Отделом науки и образования аппарата Президиума НАНА, с 2022 года возглавлял указанный отдел.
9-го апреля 2024 года состоится защита диссертации доктора философии по технике, доцента Гусейна Гусейнова на соискание ученой степени доктора технических наук.
Доцент Гусейн Гусейнов – заместитель председателя Совета директоров НАНА, член Комиссии по организации экспедиций в НАНА. В то же время, он является председателем первичной территориальной организации партии «Ени Азербайджан» по Президиуму НАНА.