“Elm” qəzetinin yeni nömrəsi nəşr edilib
Qəzetin ilk səhifəsində ölkə başçısı İlham Əliyevin “Azərbaycan 2030: sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər”in təsdiq edilməsi haqqında” və “2021-ci il Gənclər üçün Prezident mükafatlarının verilməsi haqqında” sərəncamları yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində AMEA rəhbərliyinin Lütfi Zadənin Fəxri xiyabanda məzarını ziyarət etməsi, akademiyanın Rəyasət Heyətinin iclası, akademik Ramiz Mehdiyevin rus dilində çapdan çıxan “Nadir şahın şəxsi həkiminin məktubları – hakimiyyətinin son dövrünə və qətlin təfərrüatlarına dair qiymətli mənbə kimi” adlı kitabının təqdimat mərasimi, Rusiya Elmlər Akademiyası prezidentinin müşaviri, hüquq elmləri doktoru, professor Rəşad Qurbanovla görüş, Ədəbiyyat İnstitutunun Elmi şurasının yığıncağı, “Horizon 2020” proqramı üzrə məlumatlandırma vebinarı, AMEA-da işçilərin attestasiyasının keçirilməsinə həsr olunan seminar-məşğələ, YT Parkda “İnkubator və Texnologiya Transferi Mərkəzi”nin fəaliyyətə başlaması haqqında və s. məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “Alimlərimiz 2020-ci ildə fundamental və tətbiqi kimya sahəsində bir çox uğurlar qazanıblar”, “Ekoloji problemlərin həllinə töhfə verən alim”, “Musiqimizin beşiyi” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

The front page of the newspaper contains the decrees of President Ilham Aliyev "On approval of Azerbaijan 2030: National Priorities for Socio-Economic Development" and "On awarding the Presidential Prizes for Youth 2021".
In the next pages of the publication, the leadership of ANAS visited the grave of Lotfi Zadeh in the Alley of Honors, the meeting of the Presidium of the Academy, the presentation of the book “Nadir şahın şəxsi həkiminin məktubları – hakimiyyətinin son dövrünə və qətlin təfərrüatlarına dair qiymətli mənbə kimi” by Ramiz Mehdiyev, the meeting with Rashad Gurbanov, Advisor to the President of the Russian Academy of Sciences, Literature Meeting of the Scientific Council of the Institute, informational webinar on the program "Horizon 2020", seminar-training dedicated to the certification of employees at ANAS, on the launch of the "Incubator and Technology Transfer Center" in HT Park, etc. information is provided to readers.