Akademik Ramiz Mehdiyev müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə görüşüb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev Akademiyanın Rəyasət Heyəti aparatında və İşlər idarəsində çalışan şəhid ailələri, Qarabağ müharibəsinin iştirakçıları və onların ailə üzvləri ilə görüşüb.
44 günlük Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Qarabağın işğaldan azad edilməsinin xalqımızın misilsiz tarixi nailiyyəti olduğunu xüsusi vurğulayan AMEA prezidenti şəhid ailələrini 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni İl bayramı münasibətilə təbrik edib. Akademik Ramiz Mehdiyev daha sonra Akademiyanın Rəyasət Heyəti aparatında və İşlər idarəsində çalışan şəhid ailələri və Qarabağ müharibəsinin iştirakçıları və onların ailə üzvlərinə xatirə hədiyyələri və mükafatlar təqdim edib.
AMEA-nın əməkdaşları – şəhid ailəsi Yeganə Məmmədova, şəhid qardaşı Hüseyn Hüseynov, şəhid ataları Bayram Bayramov və Yunus Bağırov, Birinci Qarabağ müharibəsi veteranları Kamal Əliyev, Ariz Məmmədov, Azad Rzayev, İntiqam Abdullayev və Sərvər İbrahimov, müharibə veteranına bərabər tutulan şəxs Natiq Mehdiyev, İkinci Qarabağ müharibəsi veteranı Bəhruz Əzizli, müharibə iştirakçısı Rahib Əliyev və İkinci Qarabağ müharibəsi veteranının anası Nəzakət Əliyeva mükafatlandırılıblar.
Tədbirdə çıxış edən müharibə iştirakçıları və şəhid ailələrinin üzvləri AMEA-da son vaxtlar əməkdaşların sosial şəraitinin yaxşılaşdırılmasına görə, eləcə də elmi-tədqiqat müəssisələrində aparılan islahatları yüksək dəyərləndirərək Akademiya rəhbərliyinə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Sonda AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev bundan sonra da Akademiya əməkdaşlarının sosial müdafiəsinin daim diqqətdə saxlanılacağını qeyd edərək onların iş şəraitinin daha da yaxşılaşdırılması, elmi-tədqiqat işlərinin səmərəliliyinin artırılması istiqamətində davamlı və əhəmiyyətli tədbirlərin görüləcəyini diqqətə çatdırıb.

The President of the National Academy of Sciences of Azerbaijan, Academician Ramiz Mehdiyev met with the families of martyrs working in the Administration of the Presidium of ANAS and the Academy's Office of Affairs, participants of the Karabakh War and their family members.
Emphasizing that the liberation of Karabakh from occupation under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev in the 44-day Patriotic War is a unique historical achievement of our people, the President of ANAS congratulated the families of martyrs on December 31 - the Day of Solidarity of Azerbaijanis of the World and the New Year. Then academician Ramiz Mehdiyev presented memorable gifts and awards to the families of the martyrs working in the Administration of the Presidium of ANAS and the Academy's Office of Affairs, participants of the Karabakh War and their family members.
Employees of ANAS: Yegana Mammadova, Huseyn Huseynov, Bayram Bayramov and Yunus Bagirov, veterans of the First Karabakh War Kamal Aliyev, Ariz Mammadov, Azad Rzayev, Intigam Abdullayev and Sarvar Ibrahimov, Natig Mehdiyev, veteran of the Second Karabakh War Bahruz Azizli, participant of the war Rahib Aliyev, as well as the mother of the veteran of the Second Karabakh War, Nazaket Aliyeva received awards from the leadership of the Academy.
The participants of the war and members of the martyrs families who spoke at the event expressed gratitude to the leadership of the Academy for improving the social conditions of ANAS employees, and also highly appreciated the reforms carried out in research institutions.
In conclusion, the President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev noted that the social protection of the Academy's employees will continue to be constantly in the spotlight and important and sustainable measures will be taken to further improve their working conditions, as well as to increase the efficiency of their research work.