Son dövrdə mühacirətdə fəaliyyət göstərən bir sıra müxalif yönlü jurnalistin internet kanalları vasitəsilə yayımladıqları veriliş və müzakirələrdə ölkə rəhbərliyinin ünvanına etik hədləri aşan üslubda səsləndirdikləri ittiham və böhtanlar Azərbaycan cəmiyyətinin əksər üzvləri kimi məni də dərindən narahat edir. Xüsusilə də həmin şəxslərin istefaya göndərilmiş, yaxud başqa vəzifəyə təyin olunmuş şəxslər üzərindən həyata keçirməyə çalışdıqları manipulyasiya cəhdləri təəssüf doğurur. Bu cəhdlərin ölkə rəhbərliyi ilə sabiq məmurları üz-üzə qoymaq, anlaşılmazlıq yaratmaq, ixtilaf salmaq, cəmiyyətdə guya iqtidar daxilində dərin ziddiyyətlərin olması haqqında rəy formalaşdırmaq taktikasına söykəndiyi açıq-aşkar görünməkdədir. Azərbaycanın olduqca həssas siyasi mərhələyə qədəm qoyduğu, Ermənistanın təcavüzü və dünya erməniliyinin aqressiv hücumları ilə üzləşdiyi, pandemiyanın fəsadları ilə mübarizə apardığı bir vaxtda ictimai rəyi belə bir formada çaşdırmaq və parçalamaq dövlətçilik maraqları nöqteyi-nəzərindən qətiyyən yolverilməzdir. Belə hərəkətlər ölkəmizin taleyi baxımından da olduqca təhlükəlidir. Mən bu cür mübarizə yolunu seçənləri bir daha öz fəaliyyətlərini nəzərdən keçirməyə, cəmiyyətimizin və dövlətimizin həyati mənafelərini nəzərə almağa çağırıram. Onlar nəzərə almalıdırlar ki, xaricdən səsləndirdikləri radikal ifadələr Azərbaycanda müvafiq kəskin reaksiyaya səbəb olacaqdır.
Şəxsən öz adımdan bir daha bəyan etmək istəyirəm ki, siyasi əqidə məsələsi mənim üçün qumar daşı deyil və mən ömrüm boyu xidmət etdiyim yoldan hansı vəzifəni tutmağımdan asılı olmayaraq bir an belə olsun dönməmişəm. Heç zaman daşıyıcısı olduğum əqidənin doğruluğuna dair tərəddüd hissi keçirməmişəm. Xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin ideallarının ölkəmizin sabitliyi, rifahı və inkişafı üçün ən düzgün siyasi seçim olduğuna daim əmin olmuşam. Bu yolda Heydər Əliyevin və Prezident İlham Əliyevin sadiq silahdaşı olaraq uzun illər fəaliyyət göstərmişəm və bundan sonra da göstərməyə davam edəcəyəm. Mənim dövlət başçısına bağlılığım mənəviyyat və dövlətçilik məsələsidir. Burada şəxsi mənafedən və cılız maraqlardan söhbət belə gedə bilməz.
Öz çıxışlarında tənqid ədəbini asanlıqla tapdalayanlar unutmamalıdırlar ki, Prezident dövlətin rəhbəri, ölkənin suverenliyinin rəmzidir. Danılmaz həqiqətdir ki, İlham Əliyevin prezidentliyi dövründə ölkəmiz böyük tərəqqi yolu qət etmiş, onun beynəlxalq nüfuzu güclənmişdir. Bu hər bir azərbaycanlıda haqlı qürur hissi doğurur. Xaricdə Azərbaycan dövlətinin xoşagəlməz şəkildə təqdimatı özünü azərbaycanlı hesab edən heç kəsə başucalığı gətirə bilməz. Hal-hazırkı siyasi şəraitdə bizim hər birimizin yalnız bir düşməni var – işğalçı Ermənistan! Bütün enerjimiz və gücümüz bu düşmənlə mübarizəyə yönəldilməlidir. Tariximiz də onu göstərir ki, xarici təhlükələri unudub, daxili mübarizəyə aludə olduğumuz bütün dövrlərdə biz böyük itkilərlə və məğlubiyyətlərlə qarşılaşmışıq. Keçmişin faciələrindən ibrət almaq və ölkə başçısının ətrafında sıx birləşmək bizim Vətən qarşısındakı borcumuz və mənəvi məsuliyyətimizdir!

Recently, in the course of programs and discussions, which are broadcast through Internet channels, a number of opposition journalists living abroad have voiced accusations and slander against the country's leadership, violating all ethical norms. This deeply worries many representatives of the Azerbaijani society, including me. It is especially regrettable that such journalists try to carry out their manipulations through persons dismissed or appointed to other positions. It is obvious that these attempts are aimed at generating hostility and misunderstanding between the leadership of the republic and former officials, generating disagreements and creating the impression that there are allegedly deep contradictions within the government. At a time when Azerbaijan is living in a very sensitive stage of its political development, faced with the aggression of Armenia and provocations of Armenians living in many countries of the world, is struggling with the complications caused by the pandemic, it is absolutely impossible to allow society to be confused in this way and try to split, as this contradicts the interests of statehood. Such actions pose a great threat to the future of our country. I urge everyone who has chosen this path of struggle to reconsider their activities and take into account the life priorities of our society and state. They should keep in mind that the radical expressions they voice from abroad will cause a corresponding sharp reaction in Azerbaijan.
Personally, on my own behalf, I want to once again declare that for me political convictions are not dice, and no matter what position I occupy, I adhere to the path I have chosen all my life. I never doubted my convictions, I was always sure that the ideals of the national leader of our people, Heydar Aliyev, are the most correct political choice for the stability, prosperity and development of our country. I have worked for many years, being a faithful ally of Heydar Aliyev and President Ilham Aliyev on this path, which I will continue to do. My attachment to the head of state is a matter of morality and statehood. In this matter, there can be no talk of personal gain and petty interests.
Those who in their speeches easily violate all decency and ethical standards should not forget that the President is the head of state, a symbol of the country's sovereignty. The indisputable truth is that during the reign of Ilham Aliyev, our republic has gone a long way of development, its international authority has increased. This causes a sense of fair pride in every Azerbaijani. Representing the Azerbaijani state abroad in an unattractive way does not do honor to those who consider themselves Azerbaijani. In the current political conditions, each of us has only one enemy - the occupying country Armenia! And we must direct all our energy and strength to the fight against this enemy. It is known from our history that in all periods when we forgot about external threats and were busy with internal strife, we suffered great losses and defeats. Therefore, we need to learn from the mistakes of the past and closely rally around the head of state. This is our duty and moral responsibility to the Motherland!