Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) və Türkiyə Elmi və Texnoloji Tədqiqat Şurası (TÜBİTAK) arasında imzalanmış Əməkdaşlıq Sazişi üzrə Müştərək Proqram çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyənin universitetləri, tədqiqat mərkəzləri və elmi müəssisələrinin alimləri üçün layihə müsabiqəsi elan edilir (Call for proposals). Müsabiqə üçün ərizə forması (Application form).
Müsabiqə 25 avqust 2022-ci il tarixindən 25 noyabr 2022-ci il tarixinə qədər açıqdır. Layihə təklifləri Türkiyə və Azərbaycandan olan tərəfdaş qruplar tərəfindən birlikdə ingilis dilində hazırlanmalıdır.
Azərbaycan tərəfindən layihə rəhbəri layihə təkliflərini 25 noyabr 2022-ci il tarixinə qədər esmira.alirzayeva@science.az email ünvanına göndərməli, 2 dekabr 2022-ci il tarixinə qədər imzalanmış sənədləri AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Beynəlxalq elmi əməkdaşlıq şöbəsinə (İstiqlaliyyət küç. 30, AZ1001, Bakı) təqdim etməlidir.
Əlavə məlumat üçün http://bei.science.gov.az/en/content/8 və ya (99412) 4923446 müraciət edilə bilər.

В рамках совместной программы по соглашению о сотрудничестве между Национальной Академией Наук Азербайджана (НАНА) и Советом по научно-технологическим исследованиям Турции (TUBITAK) объявляется конкурс проектов для ученых университетов, исследовательских центров и научных учреждений Азербайджана и Турции (Call for proposals). Форма заявки на конкурс (Application form).
Конкурс открыт с 25 августа 2022 года по 25 ноября 2022 года. Проектные предложения должны быть подготовлены на английском языке партнерскими группами из Турции и Азербайджана.
Со стороны Азербайджана руководитель проекта должен отправить проектные предложения до 25 ноября 2022 года по электронной почте esmira.alirzayeva@science.az, а документы, подписанные до 2 декабря 2022 года, в Отдел международного научного сотрудничества аппарата Президиума НАНА (ул. Истиглалият). 30, AZ1001, Баку).