AMEA Astanada "Energy, Life, Science" mövzusunda konfrans keçirəcək
26 iyul 2017-ci il tarixində Qazaxıstanın Astana şəhərində "EXPO-2017 − Gələcəyin enerjisi" adlı beynəlxalq sərgi keçiriləcək.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası sərgi çərçivəsində "Energy, Life, Science" mövzusunda konfrans təşkil edəcək.
Konfransda AMEA-nın vitse-prezidenti, Neft və Qaz İnstitutunun direktoru, akademik İbrahim Quliyev "Xəzər dənizində qaz hidratları", Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, Fizika İnstitutunun direktoru, akademik Nazim Məmmədov "Nazik təbəqəli günəş elementləri" və Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Abbasov "Təbii katalizatorlardan istifadə etməklə bitki ehtiyatlarından biomotor yanacaqlarının və onlardan komponentlərin alınması" adlı məruzələrlə çıxış edəcəklər.

The international exhibition “EXPO-2017 - Energy of the Future” will be held in Astana on July 26, 2017.
Azerbaijan National Academy of Sciences will hold a conference on "Energy, Life, Science" within the framework of the exhibition.
Academician Nazim Mammadov,director of the Institute of Physics, academician secretary of Physics-Mathematics and Technical Sciences Department will Make a report on “Thin layered sun elements”, Academician Ibrahim Guliyev, Vice-President of ANAS, Director of Oil and Gas Institute, on “ Gas hydrats in the Caspian sea”, Director of the Institute of PetroChemical Processes, Academician Vagif Abbasov will deliver reports on "Biomotor fuels from plant resources and their components using natural catalysts".