AMEA Astanada "Energy, Life, Science" mövzusunda konfrans keçirəcək
26 iyul 2017-ci il tarixində Qazaxıstanın Astana şəhərində "EXPO-2017 − Gələcəyin enerjisi" adlı beynəlxalq sərgi keçiriləcək.
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası sərgi çərçivəsində "Energy, Life, Science" mövzusunda konfrans təşkil edəcək.
Konfransda AMEA-nın vitse-prezidenti, Neft və Qaz İnstitutunun direktoru, akademik İbrahim Quliyev "Xəzər dənizində qaz hidratları", Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin akademik-katibi, Fizika İnstitutunun direktoru, akademik Nazim Məmmədov "Nazik təbəqəli günəş elementləri" və Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Abbasov "Təbii katalizatorlardan istifadə etməklə bitki ehtiyatlarından biomotor yanacaqlarının və onlardan komponentlərin alınması" adlı məruzələrlə çıxış edəcəklər.

НАНА проведет  конференцию на тему «Energy, Life, Science» в Астане
26 июля 2017 года в столице Казахстана Астане пройдет международная выставка под названием «EXPO-2017. Энергия будущего».
Национальная академия наук Азербайджана в рамках выставки организует конференцию на тему «Energy, Life, Science».
На конференции выступят с докладами вице-президент НАНА, директор Института нефти и газа, академик Ибрагим Гулиев «Газовые гидраты в Каспийском море», академик-секретарь Отделения физико-математических и технических наук, директор Института физики, академик Назим Мамедов «Тонкослойные солнечные элементы» и директор Института нефтехимических процессов, академик Вагиф Аббасов «Получение биомоторного топлива из природных ресурсов путем использования природных катализаторов».